Bölcsesség Kezdete Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

„A bölcsesség kezdete az Úrnak félelme (tisztelete), és a Szentnek megismerése ad értelmet.”

(Példabeszédek könyve 9: 10)

Oktatási intézményünk egyéni arculata

Keresztyén szellemiségű, világnézetileg elkötelezett, a „Jó az Úr” Bodrogi Baptista Gyülekezet fenntartásában működik. Óvodánkban és általános iskolánkban nem felekezeti hittant, hanem a Bibliában, Isten kijelentett Igéjében megfogalmazott alapigazságokat tanítjuk bibliaismeret keretében. Oktatási intézményünk nevét a Példabeszédek könyvének 9. rész 10. verse alapján kapta.

Intézményünk olyan irányító testülettel rendelkezik, akik Krisztus elkötelezett követői. Közösségi munkánkat a szülői munkaközösség segíti. Tanévnyitó és -záró ünnepélyeinket, valamint a keresztyén ünnepeket istentisztelet formájában közösen tartjuk a „Jó az Úr”Bodrogi Baptista Gyülekezettel.

Rövid történetünk
Az 1989-ben, a rendszerváltozás után a Menedék Alapítvány indította az első keresztyén óvodát az országban ehhez kapcsolódva az általános iskolánk 1994 szeptemberében nyitotta meg kapuit.

Zeneiskolánk 1995-ben kezdte meg hivatalos működését. Közös igazgatású oktatási intézményünk kistérségi feladatokat lát el, mivel tanulóink 80%-a a környező településekről, illetve a megyeszékhelyről, Kaposvárról jár hozzánk. A gyermekeket saját sulibuszainkkal szállítjuk.

A fenntartási jogokat 2008. szeptember 1-től a Menedék Alapítvány átadta a „Jó az Úr” Bodrogi Baptista Gyülekezetnek. Az intézmény azóta is az eredeti alapítói szándékok és célok szerint működik tovább.

2011 szeptemberétől négy tanéven át tagintézményeinkként működtek a niklai Berzsenyi Dániel Általános Iskola és Óvoda. 2014-től a Kaposváron a Békevár Baptista gyülekezet épületében új óvoda tagintézmény jött létre egy, majd két csoporttal.

Oktatási intézményünk tagja az ACSI-nak (Association of Christian Schools International - a Keresztény Iskolák Nemzetközi Szövetségének). Az ACSI egy nemzetközi szervezet, mely világszerte segíti a keresztyén oktatást. http://www.acsieu.org/hu/

2016. szeptemberében Bodrogon 27 óvodás, 119 általános iskolás és 63 zeneiskolás, Kaposváron 48 óvodás jár intézményünkbe.

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmüket arra, hogy intézményeink nyitottak, előzetes egyeztetés után lehetőség van megtekintésükre.

Igény szerint, meghívásra szívesen megyünk gyülekezetekbe, közösségekbe, hogy szolgálatunkról, mindennapjainkról beszéljünk az érdeklődőknek.

Központi kapcsolat:

Bölcsesség Kezdete Óvoda

Nevelőmunkánk célja

Lehetőségeink

Bölcsesség Kezdete Oktatási Központ Békevár Tagóvoda

Bölcsesség Kezdete Általános Iskola

Nevelőmunkánk célja

Lehetőségeink

Bölcsesség Kezdete Alapfokú Művészeti Iskola

Zenetanításunk céljai

Különleges lehetőségeink

Tanszakaink:

Nagyobb térképre váltás

BOK - Bodrogi Oktatási Központ
1992-ben születtek meg a tervek a Bodrogi Oktatási Központról (BOK), a Menedék Alapítvány vezetői ekkor fektették le a komplex oktatási intézmény (óvoda, általános- és zeneiskola) alapelveit. 1993-ban kezdtük el annak az épületnek az építését, melyben intézményeink megfelelő körülmények között működhetnek.

Ezzel egy időben gyülekezetünk is kinőtte a kastély nagytermét, és szükségessé vált egy új gyülekezet ház építése. 2006 tavaszán úgy döntött közösségünk, hogy a Bodrogi Oktatási Központ építkezéséhez csatlakozik résztulajdonosként. Így a kétszintes épület nagy előadótermét egyéb helyiségekkel együtt a gyülekezet használja istentiszteleti és ifjúsági alkalmakra, más termeket pedig közösen az oktatási intézménnyel. Az épület közös használatának óriási előnye, hogy sokkal hatékonyabb lehet az épület kihasználtsága, fenntartása pedig gazdaságosabb. A közös tulajdonviszonyt az Alapítvány és Gyülekezet szerződésben fektette le.

A Gyülekezet és az Alapítvány közötti kapcsolat lelki alapja az a tény, hogy a Menedék Alapítvány bodrogi területének megalapításakor jött létre a helyi baptista gyülekezet. Jelenleg is bármely keresztyén felekezetből költözik új munkatárs Bodrogra, a helyi gyülekezet közösségéhez kapcsolódik. Másrészt, a gyülekezet legfőbb missziója éppen az Alapítvány által végzett szolgálatokból állt, lelki hátteret adva azoknak. 2008 őszétől fenntartó váltás történt - a szolgálatok nagy részét a Gyülekezet átvette az Alapítványtól.

A helyi és más keresztyén gyülekezetek, és magánszemélyek adományai lehetővé tették, hogy 2007. december 8-án ünnepélyes keretek között átadhassuk az épület addig elkészült részét: a gyülekezeti termet, és az iskolai szárnyat. 2008 márciusától folyik a tanítás az új épületben.

2009. szeptember 1-én lett átadva az óvoda, az étkező és a konyha, az emeleten pedig elkészültek a még hiányzó osztálytermek és az irodák.

2009 júniusában kezdődött el az építkezés harmadik fázisa: a szolgálati lakások kivitelezése. A teljes épület 2010 májusára készült el.

A fenntartó az intézményt belső átalakításokkal új tantermekkel, fejlesztő termekkel, zeneiskolai szaktantermekkel bővítette. Szabványméretű sportpálya készült, 2016-ban tornaterem építése kezdődött.