képek

Menedékváros korszerűsítés - homlokzat színezés

2014 nyarán TIOP pályázati forrásból elvégeztük a Menedékváros lakóépületének homlokzat színezését. Az épület külseje megfiatalodott.

Menedékváros korszerűsítés - fűtési rendszer átépítése I.

Az elmúlt időszakban a lakóépület pincéjében kialakításra került az új kazánház, ahol felszerelésre kerültek az új kazánok, szükséges csatlakozások és füstgáz elvezető rendszer.

Diósdi iskolások látogatása a Menedékvárosban

2012. 11. 01

Az International Christian School Of Budapest tanulói minden év októberében látogatást tesznek a Menedékvárosban és hasznos társadalmi munkát végeznek a két nap keretében. A társadalmi munkán túl, érdekes és tartalmas programokkal készülnek gyermekeink számára.

Köszönjük az iskolának azt az elkötelezettséget, amelyet irántunk tanúsít.

"Az élet védelmében"

2012. 10. 18

Keresztény Civil Szervezetek 7. Országos Fórumán vehettünk részt a Menedék Alapítványtól négyen a munkatársaimmal mint meghívottak. A Parlament teljesen megtelt felsőházi termében a képviselők székében hallgathattuk végig az előadásokat, köszöntéseket: nem imitt-amott lézengő "képviselők", hanem az ÉLETET, mint Isten ajándékát képviselő meghívottak töltötték meg a termet.

Az egymást követő köszöntések, előadások mindenkit felüdítettek, feszült figyelemmel győződtünk meg arról, hogy az élet védelmének milyen fontos teendői és lehetőségei vannak.

Ház körüli munkák a Fiúotthonban

Fiúotthon

2012. nyarán lakóinkkal együtt elvégeztük a ház körüli szükséges munkákat: kertrendezés, kapu javítás, kerítés felújítás stb.

Jó volt a közös munka és szépek az eredményei.

Az elkészült fényképeket a lenti galériában találja.

Lovas tábor

2012. 08. 26

A Menedékvárosban élő gyermekeink augusztusban egy héten át részt vehettek egy képesség fejlesztő lovas táborban a Szilajlovas Alapítvány a Gyermekekért jóvoltából. Sok remek élménnyel gazdagodtak az egy hét alatt. Köszönjük az alapítvány segítségét, mellyel hozzájárultak gyermekeink hasznos időtöltéséhez.

Ha bajban vagy, van megoldás! - elkészült új szórólapunk

A mai napon elkészült legfrissebb szórólapunk, ami lényegi információkat tartalmaz a hozzánk forduló bajbajutott, segítséget kérő emberek számára.

A nyomdai munka adományként valósult meg, köszönet érte!

Reményeink szerint az elkészült több ezer szórólap célt ér. Amennyiben igény merül fel, a szükséges darabszámot a Központi Irodán keresztül tudjuk elérhetővé tenni. Telefonszám: 061/229-3542.

A szórólapok jpeg formátumban letölthetők.

Bográcsozás a Fiúotthonban

Fiúotthon

2011. június 26-án vasárnap délután bográcsozással egybekötött közösségi napot tartottunk a Fiúotthonban. Örültünk a találkozásnak a Budafoki Baptista Gyülekezet fiataljaival, akik zenével szolgáltak köztünk. A zene mellett - amíg főtt a leves - beszélgetéssel töltöttük az időt.

Az idő szép volt, a leves finom, a közösség pedig jó.

Várjuk a folytatást.

"Gondoskodj anyának egy virágról!" program - fényképek

Gondoskodj egy virágról anyák napjára célja: - a gyermek tapasztalja meg, hogy az ajándék mögött nem az anyagi érték, hanem a szeretetteljes szándék, az ő munkájának, gondoskodásának eredménye a fontos. - a gyermek tanulja meg, élje át az elfogadáson túl az ajándékozás örömét is. - az anya – gyermek kapcsolat megerősítése. - gyermekek gondoskodásra nevelése, ill. az elvégzett munka örömének felfedezése, kitartásra való nevelés. Közösség építés. - a természet megismerésére, szeretetére nevelés.

Gyermek és ifjúsági nap Kamaraerdőben

Teaklub

2011. május 21-én budafoki intézményeink lakói számára kirándulást és különféle sport és szabadidős programokat szerveztünk a Kamaraerdőben. A játékok és kirándulás végén a napot közös bográcsgulyással zártuk.

Az itt készült képek lent megtalálhatók.