Történetünk

1978-ban a Kosztolányi téri csövesek közé mentünk néhányan a Budafoki Baptista Gyülekezet tagjai közül a személyes kapcsolatteremtés céljából. A segítő munkát ettől kezdve szerveztük meg.

1984-ben néhány gyülekezeti tag Tea Klub programot nyitott a magányosok és a szabadulásra vágyó szenvedélybetegek számára. Anyagi kiadásainkat magánszemélyek adományaiból fedeztük.

1985-ben a Lares Humánszolgáltató Kisszövetkezet Menedék Csoportjává alakultunk, majd 1986. december 1-től Alapítványként működünk. 1988. január 8-tól önálló jogi személy vagyunk.

Költségeink fedezete Isten gondviselése, magánszemélyek, gyülekezetek és gazdálkodó szervek adományai révén, valamint pályázatokon keresztül valósul meg.

A hazai szociális háló részeként mi is jelentős normatív támogatást kapunk intézményeink működtetéséhez.

Történetünkről bővebben is olvashat Huszár Orsolya szakdolgozatában.

Melléklet: